شما اینجا هستید

این مطلب 190 بار خوانده شده

چاپ ۱۲ هزار عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس و ادبیات مقاومت/ارائه ۲۰ جلد کتاب جدید دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب تهران

مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری از چاپ بیش از ۱۲ هزار عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس و ادبیات مقاومت خبر داد.

سبزوار مرتضی سرهنگی عصر امروز در مراسم رونمایی از کتاب «زندان موصل» خاطرات 10 سال اسارت آزاده سرافراز سبزواری علی اصغر رباط جزی اظهار داشت: در طول تاریخ انقلاب اسلامی برای هیچ حوزه‌ای به اندازه حوزه دفاع مقدس و ادبیات مقاومت کتاب نوشته نشده است.

وی با بیان اینکه این کتاب‌ها با حمایت دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری به چاپ رسیده است، افزود: با توجه به اهمیت این موضوع ادبیات مقاومت تعداد 20 عنوان کتاب  با غنای بالا برای ارائه در نمایشگاه کتاب تهران آماده شده که به زودی به چاپ می‌رسد.

سرهنگی با اشاره به نقش بانوان در حوزه ادبیات ایثار و مقاومت تصریح کرد: امروز بانوان هم به عنوان نویسنده و هم به عنوان راوی در این زمینه ایفای نقش کرده و آثاری را خلق می‌کنند که دارای ارزش‌های زیادی است.

مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری با اشاره به اینکه در دفاع مقدس مردم نقش اساسی و بنیانی را ایفا کرده‌اند، تصریح کرد: در ادبیات دفاع مقدس با مردم و سربازانی سروکار داریم که نوع نگارش آنها مردمی و ساده است و همین موضوع سبب شده تا خوانندگان با کتاب‌های دفاع مقدس ارتباط خوبی برقرار کنند.

سرهنگی با بیان اینکه سبزوار از شهرستان‌های دارای ظرفیت در حوزه ایثار و مقاومت است، گفت: اگر در این شهرستان مرکزی تخصصی در زمینه ادبیات دفاع مقدس ایجاد و یا کتابخانه ای در این زمینه اختصاص یابد ما کتاب‌های مورد نیاز این حوزه را تامین می‌کنیم.

در ادامه این مراسم نیز نویسنده کتاب «زندان موصل» گفت: برای نگارش این کتاب بیش از 75 جلسه  مصاحبه با آقای علی‌اصغر رباط‌جزی و افرادی که با وی در اسارت بوده ‌اند،گذاشته شده و‌ پژوهش‌ها و مشاهدات  زیادی نیز به صورت میدانی از محل اسارت این بزرگواران انجام شده است.

جواد کامور بخشایش افزود: این کتاب در هشت فصل‌ و 655 صفحه نوشته شده که به عنوان یک دایرة‌المعارف بزرگ از دوران اسارت رزمندگان اسلام محسوب می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.