انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22988
11:34

با آموزش و پرورش سیاسی برخورد نکنیم/تاب آوری جامعه کاهش یافته است

وزیر آموزش و پرورش گفت:بدانیم آموزش و پرورش آینده جامعه است و سیاسی با آن برخورد نکنیم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج فرهنگیان، وزیر آموزش و پرورش در جلسه ستاد عالی تشکیلاتی گسترش و ارتقای فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش دانش‌آموزان دختر کشور با اولویت مدارس ابتدایی گفت: من در باب اهمیت و ضرورت پرداختن به موضوع تربیت بدنی صحبتی نمی کنم فقط آنچه از خود شما آموختم، اینکه این سبک زندگی امروز اگر تصحیح نشود، مادران و پدران فردای ما در معرض خطر خواهند بود. امروز موضوع مهم برای ما بحث نشاط و امید به آینده و تاب آوری است چرا که بچه های امروز تاب آوری اشان پایین آمده و شاید به همین دلیل شاهد هستیم آسیب های اجتماعی در حال گسترش است و همه ما نگرانش هستیم.

بطحایی ادامه داد: این موضوع از عهده یک وزارتخانه بر نمی آید که سلامت جامعه فردا را تضمین کنیم. باید باور کنیم نسل فردای ما در خطر است. من به روستایی رفته بودم که سه کلاس ناایمن داشت و دیوار هم نداشت و حیاط مدرسه خاکی بود و حتی فاقد سرویس بهداشتی بود. اما در کنارش یک حسینیه بود که فضای خوبی داشت با همه امکانات که گفتند در سال دو یا سه ماه باز است. تا زمانی که به این نتیجه نرسیدیم که در منطقه ای حسینیه است که باید در اختیار نسل آینده باشد ما نمی توانیم بگوییم اولویت اول اجتماعی ما نسل آینده است. 

وی اظهار کرد: ما مدرسه ای داریم کمترین امکانات ورزشی را دارد و در کنارش ورزشگاهی است که صبح ها تعطیل است. 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دختران دانش آموز بنا به محدودیت های تربیت بدنی در اولویت هستند. ما در آموزش و پرورش به تدریج در یک حلقه محدودی افتادیم که هر چه دانش بچه ها نسبت به علوم احاطه پیدا کند کافی است. انبوه مطالب درسی را در ساعت محدود می خواهیم به دانش آموزان بگوییم و مجال صحبت و گفتگو در کلاس نیست.

وی بیان کرد: ما تلاشی را از چند ماه پیش شروع کردیم و متاسفانه از آن سوء استفاده های سیاسی شد و من تمنا می کنم بدانیم آموزش و پرورش آینده جامعه است و سیاسی با آن برخورد نکنیم. ما حذف آزمون ها را در اولویت ابتدایی قرار دادیم. چون دانش آموزان ما امروز وقتی به متوسطه اول می رسند در مقابل نحله های تخریب کننده خود را می بازند و مقاومت در برابر نه گفتن را با آن تمرین نکردیم. 

بطحایی گفت: فرصت ارزشمندی که در دوره کودکی و نوجوانی داریم دست دلالان داده ایم و خودمان هم تابعش شده ایم در حالیکه باید ورزیدگی جسمانی و مهارت های زندگی را یاد بگیرند. از این رو از اهتمام همکارانم در دولت که با جسارت وارد این وادی شدند، سپاسگزارم و تغییر یک عادت مزمن انرژی می برد.

مهر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها