انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22965
10:03
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خبر داد

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش و پرورش و دادگستری همدان

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: به منظور نهادینه‌سازی آموزه‌های دینی و قرآنی با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تفاهم‌نامه‌ای بین اداره کل آموزش و پرورش و دادگستری کل استان همدان منعقد شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،   به نقل ازفارس؛محمد پورداوود با بیان اینکه نقش آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری از وقوع جرم و آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان بسیار مهم و کلیدی است، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه با تأکید بر اهمیت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بین آموزش و پرورش و دادگستری کل استان همدان به امضا رسید.

وی با بیان اینکه دستگاه تعلیم و تربیت استان آماده هرگونه همکاری با مجموعه دادگستری در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را دارد، افزود: آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد آن است که چه عواملی آسیب‌های اجتماعی را کاهش یا افزایش می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه باید بدانیم که چگونه آسیب‌های اجتماعی را در بین دانش‌آموزان کنترل کنیم، گفت: بنابراین انجام هرگونه برنامه‌ریزی و فعالیت در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین نوجوانان و جوانان جامعه لازم و ضروری است.

وی با اشاره به اینکه ریشه اغلب آسیب‌پذیری‌های اجتماعی دانش‌آموزان را باید در عدم آشنایی کافی آنها در برخورد با مهارتهای اجتماعی دانست، گفت: متاسفانه جوانان امروز خود را نمی‌شناسند و به توان و قدرت فراوان خود باور ندارند و در کنار آن از شرایط و موقعیت اجتماعی خود آگاهی ندارند.

پورداوود تدوین راه‌های ارتقای مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان، توجه به مهارت‌های اجتماعی در برنامه‌ریزی درسی، نشان دادن تأثیرات مخرب دوستان نالایق و ناشایست و چگونگی قطع ارتباط با آنان، آموزش مهارت‌های زندگی نظیر دوست‌یابی و خودشناسی، اجازه ابراز وجود به دانش‌آموزان ا ز طریق دادن مسئولیت و استفاده از دیدگاه‌های آنان در مدرسه و تقویت عزت نفس و احترام دانش‌آموزان توسط معلم را از جمله راه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس عنوان کرد.

وی گفت: ایجاد پایگاه طریق آسمانی، آموزش اولیای دانش‌آموزان در خصوص مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی قرآنی از جمله اهداف این تفاهم‌‌نامه است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها