انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 22632
08:19
مدیر علمی ـ پژوهشی بسیج فرهنگیان خبر داد

ارسال ۳ هزار مقاله به جشنواره علمی ـ پژوهشی فرهنگیان بسیجی/ تقدیر از ۳۶ برگزیده در اردیبهشت‌ماه

مدیر علمی ـ پژوهشی بسیج فرهنگیان گفت: ۳ هزار مقاله به چهاردهمین جشنواره علمی ـ پژوهشی فرهنگیان بسیجی ارسال شد که در مراسم اختتامیه، ۳۶ نفر تجلیل می‌شوند.
نسخه مناسب چاپ

علیرضا رحمان‌زاده مدیر علمی ـ پژوهشی بسیج فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار داشت:  مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره علمی ـ پژوهشی فرهنگیان بسیجی در اردیبهشت ماه امسال برگزار می‌شود و ۳۶ برگزیده مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه ۳ هزار مقاله به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که  از این تعداد ۳۰۰ اثر به مرحله کشوری یافت، گفت: از آثار رسیده به مرحله کشوری، ۱۵۰ اثر توسط کمیته داوری پذیرش شد که در ۱۲ محور، رتبه‌های اول تا سوم معرفی می‌شوند.

رحمان‌زاده به ۱۲ محور این جشنواره اشاره کرد و افزود: «آموزش و پرورش مسیر پیشرفت کشور، الزامات و چالش‌ها»، « معلم و تربیت نسل تراز شهید حججی، الزامات و راهکارها»، «سبک زندگی خانواده و نقش تربیتی آن در پرورش نوجوانان دفاع مقدس»، «چگونگی فرآوری محتوای فرهنگ دفاع مقدس متناسب با درج در کتب درسی»، «نقش آموزش و پرورش و معلم در کنترل با کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان» و «موانع و راهکارهای اجرای کامل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» از جمله محورهای این جشنواره است.

وی، «چشم‌انداز نظام تعلیم و تربیت پس از اجرایی شدن سند تحول بنیادین»، «وظایف و مسئولیت‌های آموزش و پرورش در تحقق تولید و اشتغال»، « نقش دانشگاه فرهنگیان در ارتقای نظام تعلیم و تربیت»، «چگونگی ایجاد عزم ملی برای ارتقای جایگاه آموزش و پرورش و در اولویت قرار گرفتن آن»، «آموزش تفکر محور در نظام  تعلیم و تربیت کشور، چالش‌ها، راهبردها و راهکارها» و «راهکارهای نهادینه‌سازی فرهنگ و تفکر بسیجی در نظام تعلیم و تربیت کشور» را از دیگر محورهای این جشنواره ذکر کرد.

مدیر علمی ـ  پژوهشی بسیج فرهنگیان با بیان اینکه فراخوان ارسال مقاله به این جشنواره، آذرماه سال گذشته اعلام شد، گفت: قرار است از ۳۰۰ مقاله‌ای که به مرحله کشوری راه پیدا کرده است، در همه ۱۲ محور یک فراتحلیل انجام شود که در حقیقت عصاره این مقالات است و در اختیار مدیران آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: امسال با مجموعه‌های مانند سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و دانشگاه فرهنگیان برای محورهای جشنواره هماهنگ شد و آنها در مراحل داوری و ارزیابی آثار حضور دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها