شما اینجا هستید

این مطلب 2658 بار خوانده شده

درمان طبیعی افسردگی با خاک

میدان داران فرهنگ(زارعی)

درمان طبیعی افسردگی با خاک

تنها راه خلاص شدن از بیماری افسردگی، داروی ضد افسردگی پروزاک نیست بلکه میکروب های خاک هم این خاصیت را دارا می باشند و دارای ویژگی بسیار عالی بر روی مغز بوده و هیچ گونه عوارض شیمیایی یا وابستگی دارویی هم ندارند. دانشمندان دریافته اند که خاک، اثرات قابل توجهی بروی سلامتی و خوشحالی انسان دارد. درمان های طبیعی و سنتی برای قرن های زیادی وجود داشته است و همیشه در درمان بیماری های جسمی و روانی نتایج بسیار خوبی داشته است. شفاگرهای باستانی بسادگی این روشها را استفاده می کردند بدون این که بدانند که این روش ها چگونه عمل می کنند. امروزه دانشمندان موارد زیادی از این روش ها و چگونگی مکانیسم عملکرد آن ها را پیدا کردند. در این راستا دانشمندان امروزه دریافته اند که بین میکروب های خاک و سلامتی انسان، ارتباط خوبی وجود دارد.                                                                                                 

میکروب های خاک و سلامتی انسان: آیا می دانستید که در خاک یک داروی طبیعی ضد افسردگی داریم ؟ بله این حقیقت دارد؛ گونه ای از مایکوباکتریوم، این میکروبی است که اخیرا دانشمندان متوجه شباهت آن با داروی پروزاک که با تحریک سروتونین شما را خوشحال و ریلکس می کند شده اند. همچنین پژوهش ها نشان داده اند تماس با این میکروب نتایح بسیار خوبی بر روی سلامتی و کاهش استرس بیماران سرطانی داشته است. سروتونین ارتباط مستقیمی با افسردگی، استرس و بیماری های وسواسی و دوقطبی دارد و این میکروب که در خاک زندگی می کند دارای توانایی تحریک کننده سروتونین است بدون اینکه هیچ عوارضی برای بدن داشته باشد. این خیلی راحت در دسترس شماست کافیست که در خاک بازی کنید یا باغبانی کنید.                      

چگونه کثیفی خاک می تواند شما را خوشحال کند؟ غالب باغبان ها می گویند که مزرعه و باغ آن ها جای بسیار آرامبخشی است و کار باغبانی باعث کاهش استرس و احساس شادمانی آن ها می شود. در حقیقت به واسطه این میکروب ها ست که این احساس خوب به وجود می آید. میکروب های ضد افسردگی در خاک، سطح سیتوکنین را در خون افزایش داده که این حالت سبب افزایش سروتونین در خون می شود. کمبود این ماده در بدن است که سبب افسردگی وبیماری های روحی وذهنی می شود. این باکتری بر روی موش آزمایشگاهی به صورت تزریقی و خوراکی تست شده است و مشخص شده است که سبب کاهش استرس و افزایش تمرکز در آنها شده است. باغبان ها و کشاورزان از طریق تنفس این باکتری را وارد جریان خون خود می کنند و از این طریق از نتایج آن بهره مند می شوند. مشخص شده است که نتایج آن تا سه هفته در بدن می ماند. اگر می خواهید حال خوبی داشته باشید و از استرس و فشارهای زندگی نجات پیدا کنید خاکبازی فراموش نشود

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.