شما اینجا هستید

این مطلب 3605 بار خوانده شده
رضا پیک موسوی

اموزش تصویری جدید نحوه چند قسمت کردن تصاویر برای وب در Image Ready

آموزش های مهندس رضا موسوی

اموزش تصویری جدید نحوه چند قسمت کردن تصاویر برای وب در Image Ready

دوستان گرامی  قسمت کردن و تکه کردن یک تصویر برای وب عبارت از تقسیم یک تصویر بزرگ به چند تصویر کوچک است که در هنگام بارگذاری صفحه در داخل یک مرورگر در کنار هم قرار می‌‌گیرند. علت انجام این کار آنست که در اینترنت بارگذاری تصاویر کوچک سریعتر از بارگذاری تصاویر بزرگ صورت می‌گیرد. در صورتی که بخواهید بخشی از تصویر بعنوان یک شکل دو حالته حساس به ماوس یا یک انیمیشن عمل کند، استفاده از این ویژگی ضروری است. Image Ready به شما امکان می‌دهد تا یک فایل گرافیکی را با شبکه‌ای از خطوط افقی و عمودی به چندین تکه تقسیم کنید و سپس هر تکه را به صورت یک فایل جداگانه‌ ذخیره نمائید.

 

 

باز کردن فایل در Image Ready  

برای باز کردن فایل مورد نظر در برنامه Image Ready گزینه File\Open را انتخاب کنید.

 

 

 

فعال کردن خط کش‌ها

 

اگر خط کش‌ها از قبل قابل مشاهده نیستند، گزینه View\Rulers را انتخاب کنید. تا خط کش‌ها در اطراف چپ و بالای پنجره تصویر مشاهده شوند.

 

 

کشیدن خطوط راهنما  

نمایشگر ماوس را بر روی یکی از خط کش‌ها قرار دهید و دکمه ماوس را پائین نگه دارید تا اینکه شکل آن به صورت دو خط موازی تغییر یابد. سپس ماوس را به روی تصویر بکشید تا یک خط راهنمای افقی یا عمودی در تصویر قرار گیرد. خطوط راهنما را متناسب با تکه‌های مورد نظرتان که قصد ایجاد آنها را دارید در تصویر قرار دهید.

 

 

 

تکه کردن تصویر مطابق خطوط راهنما

 

برای تکه کردن تصاویر بر اساس خطوط راهنمای جاری، گزینه Slices\Create Slices from Guides را انتخاب کنید. تکه‌های قرار گرفته در محیط تصویر بصورت بخش‌های مستطیلی با یک رنگ مشخص دیده می‌شوند. تکه انتخاب شده جاری به رنگ زرد می‌باشد.

 

 

 

بهینه سازی تکه‌های تصویر

 

از جعبه ابزار گزینه Slice Select را انتخاب کرده و روی اولین تکه ایجاد شده در تصویر کلیک کنید تا انتخاب شود. سپس پالت Optimize را باز کنید (گزینه Window\Optimize را انتخاب کنید) و بهینه سازی مورد نظرتان را برای آن بخش انجام دهید. این مرحله را می‌توانید برای هر تکه‌ای در محیط تصویر تکرار کنید.

 

 

ذخیره فایل‌ها

[نحوه چند قسمت کردن تصاویر برای وب] نحوه چند قسمت کردن تصاویر برای وب

 

گزینه File\Save Optimzed را برای باز کردن کادر محاوره‌ای Save Optimized انتخاب کنید. در صورتی که می‌خواهید Image Ready یک فایل HTML برای جدول ضمیمه شده به تصویر ایجاد کند، گزینه HTML and Images را از منوی کشویی Save as type انتخاب نمائید. در صورتی که تعداد زیادی از تکه‌ها را ذخیره می‌کنید بهتر است با کلیک کردن دکمه New Folder پوشه جدیدی ایجاد کرده و تمام تکه‌ تصویرها را در آن ذخیره و نگهداری کنید. برای ذخیره تکه‌های بهینه‌سازی شده، دکمه Save را کلیک نمائید. چندین فایل ایجاد می‌شوند و هر فایل شامل یک تکه از تصویر است. نام فایل‌ها برگرفته از نام فایل اصلی به همراه شماره تکه مربوطه است که به آن ضمیمه شده است.

 

 

 

* توجه *

 

جابجایی خطوط راهنما

 

اگر بخواهید بعد از قرار دادن خطوط راهنما در صفحه آنها را تغییر موقعیت دهید، در ابزار Move جعبه ابزار کلیک کرده و نمایشگر ماوس را روی خط راهنمای مورد نظرتان قرار دهید و سپس آن را به محل مورد نظر بکشید.

 

 

 

تعیین تنظیمات تکه تصویرها

 

نتیجه گیری:کاربران عزیز به انتهای موضوع  نحوه چند قسمت کردن تصاویر برای وب در فتوشاپ رسیدیم  برای تعیین دقیق نحوه ایجاد و نامگذاری تکه‌های تصویر، گزینه File\Output Settings\Slices را انتخاب نمائید. بعلاوه می‌توانید برای تعیین رنگ و شفافیت تکه‌ها در هنگام نمایش آنها، گزینه Edit\Preferences\Slices را انتخاب کنید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.