انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 14363
09:30

دفتر هاشمی باز هم دروغ گفت؛ (ف.ص) اینجا مسئولیتی ندارد/ تکذیب امروز را باور کنیم یا خبر انتصاب دو سال قبل را؟

پس از انتشار خبر بازداشت «فواد صادقی» به عنوان مشاور رسانه‌ای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تیم رسانه ای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر و در یک اقدام عجولانه سیاست «تکذیب» را در دستور کار خود قرار داد و در همان ساعات نخستین انتشار خبر، از اساس منکر ارتباط «فواد صادقی» با دفتر هاشمی رفسنجانی شد
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از رجانیوز، به جرئت می توان گفت که تنها الگویی که تیم رسانه ای هاشمی رفسنجانی برای فعالیت‌های خود انتخاب کرده است برمبنای «کلا همه چیز را تکذیب می کنیم» بنا گذاشته شده، که البته در این متد تبلیغاتی، از دروغگویی هم ابایی وجود نخواهد داشت.

چندی پیش بود که «حساب رسمی پایگاه اطلاع‌رسانی آقای هاشمی رفسنجانی» در توئیتر اقدام به نشر توئیت بی‌سابقه‌ای کرد که در آن با آزمایش‌های موشکی سپاه پاسداران و فراتر از آن یعنی صنایع موشکی کشور، نوشته بود: «دنیای فردا، دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها...» توئیتی عجیب که در آن هر چیزی جز مصلحت نظام یافت می‌شود.

به دنبال اظهار نظر صریح مقام معظم رهبری، تیم رسانه ای هاشمی تلاش کرد با اقداماتی شتابزده، وی را از زیر انگشت اتهام برهاند، بر همین اساس در اولین اقدام عجولانه و منفعلانه، سایت انتخاب وابسته به جریان اعتدال، ارتباط حساب توئیتری رئیس مجمع تشخیص مصلحت با ایشان را به کلی منکر شد و آن را بی‌ارتباط با هاشمی و دفترش دانست!

 

در این عقب‌نشینی منفعلانه که در دیگر رسانه‌های حامی هاشمی همچون ایسنا و عصرایران هم بازنشر یافت، توجه به این مسئله نشده بود که در شناسنامه توئیتر هاشمی، لینک سایت رسمی دفتر او به ثبت رسیده و عنوان شده که این حساب توئیتری، «حساب رسمی پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله هاشمی» است. متقابلاً تبلیغات و لینک این حساب توئیتری در پایگاه اطلاع‌رسانی آقای هاشمی یافت شد که به کلی ناقض عقب‌نشینی رسانه‌های حامی هاشمی رفسنجانی بود و حال آنکه سایت رسمی هاشمی بارها به این حساب کاربری اسنتاد کرده بود.

 

با این حال، این گاف برای تیم رسانه ای هاشمی رفسنجانی تجربه نشد و این بار نیز پس از انتشار خبر بازداشت «فواد صادقی» به عنوان مشاور رسانه‌ای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تیم رسانه ای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر و در یک اقدام عجولانه سیاست «تکذیب» را در دستور کار خود قرار داد و در همان ساعات نخستین  انتشار خبر، از اساس منکر ارتباط «فواد صادقی» با دفتر هاشمی رفسنجانی شد.

 

در همین راستا خبرگزاری ایرنا سایت خبری منتسب به دولت و نزدیک به هاشمی روز گذشته و ساعاتی پس از خبر دستگیری فواد صادقی در خبری نوشت: «یک مقام آگاه در دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: «ف.ص» که امروز -یکشنبه- خبر بازداشتش منتشر شد، هیچگونه مسوولیتی در دفتر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ندارد».

 

اما در شرایطی تیم رسانه ای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به قدری عجله داشت تا سریعا همه چیز را تکذیب کند و از اساس منکر ارتباط فواد صادقی با دفتر هاشمی رفسنجانی شود که فراموش کرده است تا اخبار سابق در خصوص انتصاب فواد صادقی به سمت مشاور فرهنگی و رسانه ای هاشمی را از دسترسی خارج نماید.

 

بر پایه این گزارش نزدیک به دوسال پیش بود که ایرنا -رسانه ای که روز گذشته خبر تکذیب انتصاب فواد صادقی را تکذیب کرده است- در خبری اعلام کرده بود که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام طی حکمی «فواد صادقی» را به سمت مشاور فرهنگی و رسانه‌ای خود منصوب کرد.

 

در خبر منتشر شده این خبرگزاری دولتی « تعهد، تجربه و تخصص "فواد صادقی" و آشنایی با فرایندها و فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و علی‌الخصوص رسانه‌ای» به عنوان علت انتصاب "فواد صادقی" به عنوان مشاور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در امور فرهنگی و رسانه‌ای مطرح شده بود.

 

نکته قابل تامل این جاست که همان رسانه ای که دو سال قبل خبر انتصاب فواد صادقی به سمت مشاور رسانه ای هاشمی رفسنجانی را مخابره کرده بود، روز گذشته اقدام به انعکاس خبر تکذیبیه در باره این انتصاب داده است. اتفاقی که نظیر آن پیش از این و در ماجرای توئت جنجالی هاشمی رفسنجانی روی داده بود.

 

با این وجود  به نظر می رسد تیم رسانه ای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بهتر باشد پیش از هر اقدامی در انتشار تکذیبیه های خود تامل بیشتری داشته باشد. چرا که این اقدام منفعلانه پیش از هر چیزی باعث تناقض گویی می شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها